-

طراحی سایت چیست؟

ساخت ظاهر وب سایت با استفاده از طراحی گرافیک که اغلب در نرم افزار های پیاده سازی انجام می شود و با استفاده از زبان های طراحی تحت وب یعتی CSS، HTML به فرمتی برای اجرا در مرورگر تبدیل می شود، طراحی سایت می گویند.

نکات قابل توجه در طراحی سایت:

طراحی سایت، ظاهر یک نرم افزار تحت وب است.

طراحی سایت،زبان های مخصوص به خود را دارد.

طراحی سایت در دو مرحله ی اصلی انجام می شود

طراحی سایت ظاهر نرم افزار تحت وب است:

آنچه که به صورت دیداری و بصری در یک نرم افزار تحت وب قابل مشاهده می باشد ظاهر آن گفته می شود. از همین جهت طراحی وب، اقدامی برای ایجاد پوسته ظاهری نرم افزار تحت وب می باشد.

طراحی سایت زبان مخصوص به خود را دارد:

برای یادگیری طراحی سایت می بایست زبان های مخصوص به آن را نیز یاد گرفت زیرا در محیط کدنویسی ایجاد می شوند مانند زبان های HTML، CSS، JavaScript

طراحی سایت دو مرحله اصلی دارد:

طراحی گرافیک: این مرحله احتیاج به یادگیری زبان های طراحی سایت ندارد و همین که شخص طراح گرافیک باشد و با عناصر موجود در سایت آشنایی داشته باشد کافی است.

کدنویسی: در این قسمت به کار گرفتن کد نویسی برای تبدیل طرح گرافیکی به فرمت مورد نظر اجباری است.

اچ تی ام ال چیست؟

در طراحی سایت به زبان نشانه گذاری ابرمتن HTML می گویند. در واقع یک فایل متنی ساده است که با این زبان نوشته می شود و با پشوند HTML ذخیره و در مرورگر قابل مشاهده است.

سی اس اس چیست؟

در طراحی سایت CSS به معنای برگه سبک آبشاری می باشد. زبانی است که به صورت مستقل برای سبک دهی و ایجاد جلوه های متعدد بر روی عناصر موجود در HTML استفاده می شود در حقیقت CSS وظیفه ی زیبا سازی در طراحی سایت را بر عهده دارد.

جاوا اسکریپت چیست؟

Javascript که به آن JS نیز می گویند زبانی شبیه به برنامه نویسی است که در طراحی سایت پویا سازی را با استفاده از تغییر در عناصر انجام می دهد. از همین رو آن را یک زبان شبه برنامه نویسی می نامند زیرا در سمت کاربر و در مرورگر قابلیت اجرا دارد واحتیاجی به پایگاه داده برای ذخیره سازی و یا یک سرور برای اجرا ندارد.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : چهارشنبه 9 آبان 1397 | 12:38 | نویسنده : رضا راد |