-

هزینه طراحی سایت

چنانچه شما کارفرمای یک شرکت هستید جهت فعالیت طراحی سایت حتما به این موضوع پی برده اید که برای هزینه طراحی سایت تعرفه ثابت و مشخصی وجود ندارد و هر شرکتی براساس شرایط انجام کار، قیمت های متفاوتی را اعلام می کند. همین امر موجب سردرگمی مدیران شده است.

علت تفاوت هزینه طراحی سایت در شرکت های گوناگون:

یکی از مهم ترین دلیل تفاوت هزینه طراحی سایت شیوه ی انجام کار و پیاده سازی وب سایت می باشد. هر چقدر میزان استفاده از ابزار های رایگان و آماده در مراحل متعدد طراحی سایت بیشتر باشد هزینه طراحی سایت و مدت زمان تحویل سایت کاهش می یابد. واضح است مدت زمانی که برای نصب ابزار های آماده و سایت های آماده صرف می شود به مراتب کمتر از زمان سپری شده برای سایتی است که به صورت کامل کدنویسی شود. اما از جهتی به کار بردن ابزار های آماده مشکلاتی نظیر ضعف های امنیتی، عدم پشتیبانی مناسب، عدم انعطاف پذیری برای تغییرات، نبودن مرجع مشخصی برای بروز رسانی و ... را دارد.

هزینه طراحی سایت داینامیک و استاتیک:

از یک سیستم مدیریت محتوا جهت مدیریت آسانتر سایت در طراحی سایت داینامیک استفاده می شود. این نرم افزار ها امکانات زیادی را مانند امکان مدیریت، ویرایش و افزودن مقالات و اطلاعات در اختیار صاحب سایت قرار می دهند. این امکانات جانبی در طراحی سایت داینامیک جداگانه به هسته اصلی اضافه می شود. در حالت داینامیک هزینه طراحی سایت به تعداد و نوع امکانات جانبی و نوع قالب طراحی شده بستگی دارد. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در هزینه طراحی سایت داینامیک به روز رسانی هسته اصلی سیستم از جهت امنیت و تکنولوژی می باشد که اصولا به صورت دوره ای از طرف شرکت طراحی وب سایت انجام می شود.

در طراحی سایت استاتیک، صفحات با زبان HTML طراحی می شود و امکان تغییر محتوای آن ها به راحتی سایت داینامیک نمی باشد. در حالت استاتیک هزینه طراحی سایت به تعداد صفحات طراحی شده بستگی دارد. یکی از نکات مهم که در هزینه طراحی سایت استاتیک و داینامیک قابل توجه است این است که با وجود این که هزینه طراحی سایت داینامیک از طراحی سایت استاتیک بیشتر است اما در صورت اضافه کردن صفحات دیگر به وب سایت استاتیک در آینده می بایست مجددا هزینه طراحی سایت پرداخت شود.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : چهارشنبه 9 آبان 1397 | 12:38 | نویسنده : رضا راد |