-

طراحی سایت

طراحی سایت عبارتی ست که اغلب مردم تصور یکسانی از آن در ذهن خود دارند ولی ذهن هر یک از آن ها بخشی در طراحی سایت پر رنگ تر است. در طراحی سایت مولفه های گوناگونی تاثیرگذار است مانند طراحی گرافیکی ظاهری وب سایت، برنامه نویسی و غیره. اکثر افراد نوع معماری وب سایت و نوع طبقه بندی و دسترسی اطلاعات یاست را مهم می دانند اما برخی نیز استفاده از سایت برایشان ارزشمند می باشد. در اصل طراحی سایت را می توان ترکیبی از علم کتابداری، طراحی گرافیک، برنامه نویسی، شبکه، طراحی واسط کاربری و بسیاری موارد متنوع دیگر به شمار آورد. در حقیقت طراحی سایت دامنه ی وسیع و چند بعدی دارد.

در طراحی سایت پنج بخش اصلی می باشد:

محتوا: در بخش محتوا اطلاعات و نوع دسته بندی آن ها تعیین می شود. محتوای هر وب سایت از طریق ساختار کلی مانند HTML توسعه می یابد.

دید بصری: این بخش از وب سایت اغلب توسط CSS، HTML و گاهی FLASH و یا عناصر گرافیکی ایجاد و گسترش می یابد. دید بصری یکی از بارزترین بخش ای هر وب سایت می باشد.

فناوری: علاوه بر این که محتوای وب سایت را می توان توسط HTML و یا CSS توسعه داد می توان از طریق سایر زبان های برنامه نویسی نیز توسعه یابد.

جا به جایی اطلاعات: اهمیت سرعت و قابلیت اطمینان و امنیت در جابه جایی اطلاعات بسیار زیاد است و مستقیما با سخت افزار/ نرم افزار و معماری شبکه مرتبط است.

هدف: هدف از طراحی سایت اغلب جنبه اقتصادی می باشد و با توجه به تصمیمات مدیران سایت جهت داده می شود.

اکثر طراحان سایت تلاش می کنند تا وب سایت خود را با دقت طراحی کنند اما این امر خیلی آسان و ساده نیست و ریزه کاری های فراونی وجود دارد. در حقیقت برای طراحی سایت می بایست یک تیم متخصص و با تجربه در نظر گرفت. در حقیقت طراحی سایت باید به گونه ای برای کاربران خوب و خوشایند باشد که بتواند در عرصه ی اینترنت دوام بیاورد. این روز ها وب سایت ها از یک مدل برنامه نویسی شبکه که به صورت دو طرفه سرویس دهنده/ سرویس گیرنده استفاده می کند ایجاد شده است.

بخش سرویس دهنده: شامل سخت افزار و نرم افزار های وب سایت و عناصر گوناگون برنامه نویسی می باشد.

بخش سرویس گیرنده: در طراحی سایت بخش سرویس گیرنده شامل مرورگر وب و فناوری های مشابه است در حقیقت نرم افزار قادر به نمایش و آنالیز اطلاعات سمت سرور برای کابران است.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : يکشنبه 13 آبان 1397 | 14:20 | نویسنده : رضا راد |