-

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت یا Web Design به معنی ایجاد یک پایگاه اینترنتی برای ارائه خدمات، محصولات و یا اطلاع رسانی می باشد. طراحی وب سایت یک فرآیند است که شامل لایه سازی صفحات وب، تولید محتوا، طراحی گرافیکی و اصول سئو می باشد. درحقیقت وقتی قرار است یک وب سایت قدرتمند طراحی شود که بتواند تمام خدمات و محصولات خود را در صفحه اول گوگل به نمایش در بیاورد، باید تمام اصول طراحی سایت در آن رعایت شود.

وظیفه ی طراح سایت چیست؟

یک طراح سایت با توجه به این که در چه بخشی از طراحی وب سایت در گیر است وظایف متفاوتی دارد. برای طراحی سایت به دو تیم برای طراحی Back-end و Front-end نیاز داریم.

متخصص طراحی Back-end: کسی است که وظیفه نوشتن کدهای متعدد برای ایجاد ساختار اصلی سایت را به عهده دارد. این کد ها از دید بازدیدکنندگان یک سایت پنهان هستند و راه اندازی عملکرد یک سایت را انجام می دهند. برای طراحی سایت Back-end از زبان های برنامه نویسی Python، ASP و PHP استفاده می شود.

متخصص طراحی Front-end: کسی که همه کار ها را برای بهتر شدن ویژگی های دیداری یک سایت انجام می دهد. در حقیقت تمام چیزی که بازدیدکنندگان سایت مشاهده می کنند، نتیجه زحمت های تیم Front-end می باشد. در این بخش با استفاده از زبان های CSS، HTML و جاوا کد نویسی می کنند و به ظاهر سایت سر و شکل می دهند.

طراحی سایت چه ابزاری نیاز دارد؟

یکی از اصلی ترین ابزار طراحی سایت یک کامپیوتر خوب با سیستم عامل به روز می باشد. ابزار های طراحی سایت متفاوت هستند که با گذشت زمان نسخه های جدیدتری جایگزین آن ها می شود تا کار طراحی سایت آسان تر شود. در طراحی سایت از ابزار هایی مثل PHP، CSS، HTML استفاده می شود.

انواع طراحی سایت:

1. طراحی سایت استاتیک

در طراحی سایت استاتیک به ازای هر صفحه وب سایت یک فایل مجزا روی سرور ذخیره می شود و در هنگام نیاز به این صفحه مجددا از سرور بازخوانی می شود و برای مخاطب نمایش داده می شود. از مزیت این نوع طراحی، آسانی طراحی صفحات استاتیک و امنیت بالای آن برای سرور ها می باشد.

2. طراحی سایت داینامیک

در صفحات داینامیک وب سایت طوری طراحی می شود که خود صفحه ثابت است ولی محتوای آن تغییر می کند. در این صفحات محتوا براساس جستجوی کاربر تولید می شود، یعنی با فراخوانی محتوایی از یک صفحه سایت داینامیک، این صفحه روی سرور ایجاد شده و برای کلاینت فرستاده می شود.

مشاغل مرتبط با طراحی سایت

· گرافیست برای طراحی دکمه ها، لی اوت و لوگوی مناسب

· متخصص کپی رایت برای تولید محتوای مناسب و پیاده سازی سئو

· طراح رابط کاربری برای ایجاد معماری اطلاعات، طراحی کاربر محور و بهبود المان های ظاهری سایت

وب سایت ها انواع متفاوتی دارند، ممکن است هدف یک فرد برای طراحی سایت با فرد دیگر تفاوت داشته باشد امروزه برای هر کار و هدفی یک سایت طراحی می شود، در فرآیند طراحی سایت تمام تکنیک ها و اصول آن باید رعایت شود تا نتیجه خوبی را به دنبال داشته باشد.

http://abarit.net/

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : چهارشنبه 18 مهر 1397 | 13:18 | نویسنده : رضا راد |